Artiom Pliaško

Artiom Pliaško

"Jsem původem z Běloruska a byl jsem v podstatě vychovaný v práci. Rodiče totiž mají svoji firmu – dováží květiny. Takže asi od dvanácti let jsem na to koukal, občas s něčím pomohl, a v devatenácti jsem už měl první dodávku s mrazákem. Převážel jsem zboží přes hranici do Polska, do Lotyšska, do Litvy. A už tehdy jsem cítil, že mě ta oblast logistiky strašně baví. Pamatuju si třeba, jak jsem jel poprvé přes hranici. Tam jsem si uvědomil, že to není jen o tom převézt zboží z bodu A do bodu B. Že je to určitý postup nastavených procesů před bodem A, v průběhu přepravy a procesy po bodu B. Určitým objevem pro mě také bylo, že nejpodstatnější částí těchto procesu jsou lidé a komunikace s nimi."

"Poslední tři a půl roku jsem v Praze pracoval pro firmu, která rozváží catering. Dostal jsem se tam tehdy ve správný čas a měl jsem šanci se vypracovat – začal jsem na pozici kurýra, snažil jsem se na sto procent, a když jsem na konci odcházel, tak jsem vedl menší tým lidí. A byla to česká firma a já tam byl jediný cizinec. Dodnes jsem pyšný, že se mi to povedlo. Myslím, že to bylo tím, že mi nebylo jedno, jak pak dopadne firma a moc mi zaleželo, že moje práce je užitečná a přínosná. Neustále jsem se ptal, jak co funguje, proč se co dělá a tím jsem získával znalosti o firemních procesech. V návaznosti na toto jsem pak měl nápady, jak jednotlivé věci zlepšit, a tak zjistili, že nejsem jen kurýr."

"V junior programu HOPI jsem zatím krátce, ale chápu to tak, že jeho náplní je seznámit nás s celou firmou a jejími procesy, abychom se v tom orientovali, viděli celkový obraz firmy a následně mohli vést nějaké její útvary. A nejen zespoda, kdy jsme součástí dílků toho obrovského puzzle, ale i ze shora, abychom dokázali vidět celý obraz. Ať už tu tedy budeme nakonec dělat cokoliv, budeme mít představu o dílčích procesech, a hlavně proč a kvůli čemu to děláme. To je pro mě strašně důležité – vidět, že má práce je užitečná, že má smysl. A je zajímavé, že nám tu opravdu ukáží celou firmu: Seznámíme se tu s celou organizační strukturou firmy, a to od vedení až po facility servis. Z toho jsem opravdu nadšený! Myslel jsem si, že když je to junior program, tak to bude spíše příprava na jednu konkrétní pozici. Ale ukazuje se, že mi spíše představují různé možnosti a příležitosti, abych si sám pro sebe našel to nejlepší místo, kde budu pak nejvíc úspěšný a užitečný pro celé HOPI."

Job Offer

all job offers

ŘIDIČ/ŘIDIČKA VNITROSTÁTNÍ DOPRAVY C, CE- PROSTĚJOV

Vlastníte řidičský průkaz skupiny C, CE s náborovým příspěvkem 10.000 Kč V HOPI děláme logistiku přes 25 let. Máme přes 200 vlastních vozidel, o které se náležitě staráme a ještě lépe se staráme o naše řidiče. Proto dokážeme nabídnout: * Udržované…

salary: 36000 - 46000 Kč

more information

Why to choose HOPI?

Our strength is: our high customer focus
and our satisfied employees.

more about HOPI
Central European coverage
Stability, flexibility and security
Fair employer
Quality customer care
Increasing efficiency
Supporting human potential

Companies,
that trust us

Some reference
P&G Tesco Lidl Ahold Vodňanské kuře Haribo Tipafrost DR. Oetker Hollandia Bohemia sekt