Ondřej Schwarz

Ondřej Schwarz

"Loni jsem udělal státnice a měl představu, že si do konce prázdnin najdu místo. Ale zjistil jsem, že to nebude tak jednoduché – alespoň u nás v Olomouckém kraji. Hlavní problém byl, že jsem nedokázal konkurovat zkušenějším kandidátům. Když přijdete na pohovor a skoro vám ještě kape inkoust z diplomu, tak mnohde dají raději přednost někomu, kdo se objeví a řekne: "Podívejte, já už mám tři roky praxe!" Proto jsem se začal porozhlížet i po junior programech – tam tenhle aspekt odpadá. A to, že je firma ochotná investovat do absolventa školy a provést ho celým procesem, že od něho nečeká hned na začátku zázraky, je podle mě dobré znamení. Já se za prací stěhovat nechtěl a HOPI je jedna z mála firem, která takový program v Olomouckém kraji vůbec nabízí."

"Původně jsem chtěl studovat ekonomiku, ale pak jsem si dohledával uplatnění absolventů a vidina toho, že budu na začátku sedět celý den někde za přepážkou v bance, mi nepřišla moc zajímavá. Druhá věc byla, že jsem od čtrnácti let začal chodit na letní brigády do skladu. Během studia logistiky na výšce jsem tam docházel už celý rok a od uklízení skladu a vykládání a třídění kontejnerů jsem se dostal až k tomu, že jsem měl na starost vše, co se týkalo přijetí a expedice zboží. Líbilo se mi, že jsem pracoval s lidmi, i to, že to nebyla jednotvárná a nudná práce."

"Když přijdete do nové firmy, tak je to v něčem podobné jako první den na vysoké škole – přijdete, nevíte, co máte čekat, nic a nikoho pořádně neznáte. Do junior programu HOPI jsem nastoupil teprve nedávno, celý minulý týden jsem strávil na suchém skladu. A přišlo mi to moc fajn. Každý den mne někdo jiný prováděl tím, co se na jeho pozici řeší: Manažer skladu mi vysvětloval co a jak obecně funguje, s vedoucím směny jsem řešil každodenní provozní záležitosti, plánovaní směn nebo způsob vyhodnocování efektivity práce, s operátorem skladu třeba detaily toho, co se děje s jednotlivými zakázkami. I kdybych nakonec dělal něco úplně jiného, tak budu mít představu, co jaký proces a pozice obnáší. Já už několik let hraju baseball a při týmovém sportu si člověk uvědomí, že sám nic nesvede, že důležitý je celek, ve kterém hraje každý svou důležitou roli. Rád bych si pro sebe nějakou našel i v HOPI."

Job Offer

all job offers

ŘIDIČ/ŘIDIČKA VNITROSTÁTNÍ DOPRAVY C, CE- PROSTĚJOV

Vlastníte řidičský průkaz skupiny C, CE s náborovým příspěvkem 10.000 Kč V HOPI děláme logistiku přes 25 let. Máme přes 200 vlastních vozidel, o které se náležitě staráme a ještě lépe se staráme o naše řidiče. Proto dokážeme nabídnout: * Udržované…

salary: 36000 - 46000 Kč

more information

Why to choose HOPI?

Our strength is: our high customer focus
and our satisfied employees.

more about HOPI
Central European coverage
Stability, flexibility and security
Fair employer
Quality customer care
Increasing efficiency
Supporting human potential

Companies,
that trust us

Some reference
P&G Tesco Lidl Ahold Vodňanské kuře Haribo Tipafrost DR. Oetker Hollandia Bohemia sekt