Roboti již nejen ve výrobě

Roboti již nejen ve výrobě

Společnost HOPI s.r.o. se rozhodla zmodernizovat a zefektivnit vyskladnění mlékárenských výrobků a ve spolupráci se společností Hollandia zahájila výjimečný projekt robotizovaného mixovacího pracoviště. V rámci supply chain je ojedinělé, že se tato část procesu nerealizuje přímo ve výrobním závodu, ale až v centrálním logistickém skladu. K tomuto kroku obě společnosti dospěly na základě vize, že moderní a efektivní technologie, jako jsou roboti a postupná automatizace provozů, budou konkurenční výhodou na logistickém trhu ve výhledu dalších let.

Za vytyčené cíle pilotního projektu mezi dvěma dceřinými společnostmi HOPI HOLDING a.s. byly stanoveny:

- Úspora peněz za lidskou práci z dlouhodobého hlediska,
- snížení chybovosti a zvýšení kvalitativních parametrů,
- vyšší konkurenceschopnost,
- schopnost pružně reagovat na zákaznické požadavky z hlediska nárůstu objemů,
- co nejefektivněji využít nabízený prostor.

Požadavek na kapacitu zmixovaných palet byl alespoň 200 v ideálnem případe 250 palet za 16 h, jako i možnost mixovat různé varianty jednotlivých produktů v průměru 75mm nebo 95mm dle zákaznických požadavků.

Za pomoci špičkových robotů značky Fanuc byl navržen a zkonstruován mixovací stroj, který umožňuje zabezpečit hodinový výkon 12–15 palet zmixovaných produktů. Zároveň je možné měnit typ kartónů vkládaných na začátku stoje. Způsob uchopování produktů za pomoci chapadel umožní i mixovaní různých variant zboží dle potřeb zákazníků.

Klíčové prvky mixovacího stroje jsou roboty s průmyslnými rameny. Obsluhující pracovník na začátku vybere jedinečný obsluhující program, který byl vytvořen na základě požadavků zákazníka. Jeden robot vybírá požadované příchutě dle potřeby, druhý robot mixuje a třetí umísťuje produkty v kartónech na připravenou paletu, která se automaticky zabalí a je připravena k expedici či uskladnění.

Celý stroj obsluhuje pouze jeden pracovník a jeden manipulant odebírá plety mixovaného zboží pro další skladové manpulace.

Celková investice do projektu je 16mio Kč s návratností 5 let.

Manuální způsob mixování produktů společnosti Hollandia vyžadoval dle velikosti objemů zboží 10–15 pracovníků na 8h směnu, 7 dní v týdnu.

Nabídka práce

všechny nabídky

RETRAKÁŘ/KA Prostějov

Máte rádi manuální práci nebo Vás baví práce s manipulační technikou?Zavedená logistická společnost HOPI působí na českém trhu víc jak 25 let. Znají nás v celé Evropě a jsme na to hrdí. Nyní hledáme pro pracoviště v Prostějově svědomitého a ochotného…

mzda: 30000 - 30000 Kč

více informací

TECHNIK DOPRAVY - PROSTĚJOV

Požadujeme:* ukončené SŠ/VŠ v oboru doprava, automobilová * komunikace s lidmi * pečlivost, spolehlivost, důraz na detail * samostatnost, spolehlivost a systematičnost * uživatelskou znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint) * řidičský průkaz sk. CE s…

mzda: 35000 - 40000 Kč

více informací

BRIGÁDNÍK ŘIDIČ/KA C, CE - PROSTĚJOV

Dohoda o provedené práci nebo Dohoda o pracovní činnostiV HOPI děláme logistiku přes 25 let. Máme přes 200 vlastních vozidel o které se náležitě staráme. Budete rozvážet zboží do obchodních řetězců a obchodním partnerům v rámci ČR.Požadujeme:* řidičský…

mzda: 0 - 0 Kč

více informací

Proč si vybrat HOPI?

Naší předostí je vysoká orientace
na zákazníka a spokojené zaměstnance.

více o hopi
Středoevropské pokrytí
Stabilita, pružnost a bezpečnost v jednom
Poctivý zaměstnavatel
Kvalitní péče o zákazníka
Zvyšování efektivity
Dáváme prostor lidskému potenciálu

Společnosti,
které nám již důvěřují

Vybrané reference
P&G Tesco Lidl Ahold Vodňanské kuře Haribo Tipafrost DR. Oetker Hollandia Bohemia sekt