Roboti již nejen ve výrobě

Roboti již nejen ve výrobě

Společnost HOPI s.r.o. se rozhodla zmodernizovat a zefektivnit vyskladnění mlékárenských výrobků a ve spolupráci se společností Hollandia zahájila výjimečný projekt robotizovaného mixovacího pracoviště. V rámci supply chain je ojedinělé, že se tato část procesu nerealizuje přímo ve výrobním závodu, ale až v centrálním logistickém skladu. K tomuto kroku obě společnosti dospěly na základě vize, že moderní a efektivní technologie, jako jsou roboti a postupná automatizace provozů, budou konkurenční výhodou na logistickém trhu ve výhledu dalších let.

Za vytyčené cíle pilotního projektu mezi dvěma dceřinými společnostmi HOPI HOLDING a.s. byly stanoveny:

- Úspora peněz za lidskou práci z dlouhodobého hlediska,
- snížení chybovosti a zvýšení kvalitativních parametrů,
- vyšší konkurenceschopnost,
- schopnost pružně reagovat na zákaznické požadavky z hlediska nárůstu objemů,
- co nejefektivněji využít nabízený prostor.

Požadavek na kapacitu zmixovaných palet byl alespoň 200 v ideálnem případe 250 palet za 16 h, jako i možnost mixovat různé varianty jednotlivých produktů v průměru 75mm nebo 95mm dle zákaznických požadavků.

Za pomoci špičkových robotů značky Fanuc byl navržen a zkonstruován mixovací stroj, který umožňuje zabezpečit hodinový výkon 12–15 palet zmixovaných produktů. Zároveň je možné měnit typ kartónů vkládaných na začátku stoje. Způsob uchopování produktů za pomoci chapadel umožní i mixovaní různých variant zboží dle potřeb zákazníků.

Klíčové prvky mixovacího stroje jsou roboty s průmyslnými rameny. Obsluhující pracovník na začátku vybere jedinečný obsluhující program, který byl vytvořen na základě požadavků zákazníka. Jeden robot vybírá požadované příchutě dle potřeby, druhý robot mixuje a třetí umísťuje produkty v kartónech na připravenou paletu, která se automaticky zabalí a je připravena k expedici či uskladnění.

Celý stroj obsluhuje pouze jeden pracovník a jeden manipulant odebírá plety mixovaného zboží pro další skladové manpulace.

Celková investice do projektu je 16mio Kč s návratností 5 let.

Manuální způsob mixování produktů společnosti Hollandia vyžadoval dle velikosti objemů zboží 10–15 pracovníků na 8h směnu, 7 dní v týdnu.

Nabídka práce

všechny nabídky

VEDOUCÍ SMĚNY - PROSTĚJOV

Směnový mistr týmu v lehké výroběStaňte se šéfem sehraného týmu HOPI Za skvěle fungující logistikou v HOPI s.r.o. stojí nejen dobře nastavené procesy, ale hlavně schopní lidé. Takoví, kteří dokážou vést svůj tým motivačně a s maximálním nasazením. A…

mzda: 30000 - 35000 Kč

více informací

Administrátor/ka skladových procesů - Prostějov

Operátor/ka skladových procesůPojďte se starat o hladký chod skladu v HOPI Za skvěle fungující logistikou v HOPI s.r.o. stojí nejen dobře nastavené procesy, ale hlavně schopní lidé. Ti, kteří dokážou plánovat směny, rozdělit práci a zkontrolovat, že…

mzda: 20000 - 25000 Kč

více informací

ŘIDIČ/ŘIDIČKA VNITROSTÁTNÍ DOPRAVY C, CE- PROSTĚJOV

Vlastníte řidičský průkaz skupiny C, CE s náborovým příspěvkem 10.000 KčV HOPI děláme logistiku přes 25 let. Máme přes 200 vlastních vozidel, o které se náležitě staráme a ještě lépe se staráme o naše řidiče.Proto dokážeme nabídnout:*Udržované vozy…

mzda: 0 - 0 Kč

více informací

Proč si vybrat Hopi?

Naší předostí je vysoká orientace
na zákazníka a spokojené zaměstnance.

více o hopi
Pokrýváme celou Evropu
Stabilita, pružnost a bezpečnost v jednom
Poctivý zaměstnavatel
Kvalitní péče o zákazníka
Zvyšování efektivity
Dáváme prostor lidskému potenciálu

Společnosti,
které nám již důvěřují

Vybrané reference
P&G Tesco Lidl Ahold Vodňanské kuře Haribo Tipafrost DR. Oetker Hollandia Bohemia sekt