Follow us on

Roboti již nejen ve výrobě

Roboti již nejen ve výrobě

Společnost HOPI s.r.o. se rozhodla zmodernizovat a zefektivnit vyskladnění mlékárenských výrobků a ve spolupráci se společností Hollandia zahájila výjimečný projekt robotizovaného mixovacího pracoviště. V rámci supply chain je ojedinělé, že se tato část procesu nerealizuje přímo ve výrobním závodu, ale až v centrálním logistickém skladu. K tomuto kroku obě společnosti dospěly na základě vize, že moderní a efektivní technologie, jako jsou roboti a postupná automatizace provozů, budou konkurenční výhodou na logistickém trhu ve výhledu dalších let.

Za vytyčené cíle pilotního projektu mezi dvěma dceřinými společnostmi HOPI HOLDING a.s. byly stanoveny:

- Úspora peněz za lidskou práci z dlouhodobého hlediska,
- snížení chybovosti a zvýšení kvalitativních parametrů,
- vyšší konkurenceschopnost,
- schopnost pružně reagovat na zákaznické požadavky z hlediska nárůstu objemů,
- co nejefektivněji využít nabízený prostor.

Požadavek na kapacitu zmixovaných palet byl alespoň 200 v ideálnem případe 250 palet za 16 h, jako i možnost mixovat různé varianty jednotlivých produktů v průměru 75mm nebo 95mm dle zákaznických požadavků.

Za pomoci špičkových robotů značky Fanuc byl navržen a zkonstruován mixovací stroj, který umožňuje zabezpečit hodinový výkon 12–15 palet zmixovaných produktů. Zároveň je možné měnit typ kartónů vkládaných na začátku stoje. Způsob uchopování produktů za pomoci chapadel umožní i mixovaní různých variant zboží dle potřeb zákazníků.

Klíčové prvky mixovacího stroje jsou roboty s průmyslnými rameny. Obsluhující pracovník na začátku vybere jedinečný obsluhující program, který byl vytvořen na základě požadavků zákazníka. Jeden robot vybírá požadované příchutě dle potřeby, druhý robot mixuje a třetí umísťuje produkty v kartónech na připravenou paletu, která se automaticky zabalí a je připravena k expedici či uskladnění.

Celý stroj obsluhuje pouze jeden pracovník a jeden manipulant odebírá plety mixovaného zboží pro další skladové manpulace.

Celková investice do projektu je 16mio Kč s návratností 5 let.

Manuální způsob mixování produktů společnosti Hollandia vyžadoval dle velikosti objemů zboží 10–15 pracovníků na 8h směnu, 7 dní v týdnu.

Пропозиція роботи

Всі пропозиції

ÚČETNÍ

HOPI je rodinná, dynamicky se rozvíjející se společnost, která nabízí nejen kariérní růst, ale i stabilitu, kvalitu poskytovaných služeb našim zákazníkům. Znají nás v celé Evropě, a jsme na to hrdí. Baví Vás čísla, máte smysl pro detail a analytické…

заробітна плата: 30000 - 35000 Kč

Більше інформації

Чому варто вибрати HOPI?

Нашими перевагами є висока орієнтація на споживача і задоволені штатні працівники.

Чому варто вибрати HOPI
Центральноєвропейське покриття
Стабільність, гнучкість і безпека в одному
Добросовісний працедавець
Якісна турбота про споживача
Підвищення ефективності
Ми надаємо простір людському потенціалу

Компанії,
які нам вже довіряють

Вибрані рекомендації і відгуки
P&G Tesco Lindt Ahold Haribo Tipafrost DR. Oetker Hollandia Bohemia sekt Mondelez